Seminaria analityków grupowych - Instytut Analizy Grupowej "Rasztów"

INSTYTUT ANALIZY GRUPOWEJ
RASZTÓW
Informacje
Szkolenie
INSTYTUT ANALIZY GRUPOWEJ RASZTÓW
Przejdź do treści
Seminarium analityków grupowych IAGR
Program spotkań seminaryjnych na rok 2023
Gospodarzami seminariów są Joanna Skowrońska i Rafał Radzio
14 stycznia 2023
Joanna Skowrońska - Co się stanie jeśli przekroisz dżdżownicę? Uczestnicy grupy jako grupa rówieśnicza.
Rozdział książki pt. Sibling Relations and the Horizontal Axis in Theory and Practice. Contemporary Group Analysis, Psychoanalysis and Organizational Consultancy, pod redakcją Smadar Ashuach i Avi Bermana (2022, NILGA, Routledge).
11 marca 2023
Anna Jastrzębska - O wartości symbolizacji, Biuletyn IAGR 20/2022.
Autorka artykułu łączy doniesienie z praktyki klinicznej z historią i malarstwem. Dokonując przeglądu teorii psycholanalitycznych stara się opisać, co jest niezbędne do przetrwania w czasie, który bywa trudny od oszałamiających zdarzeń.
13 maja 2023
Tania Nikiel - Czy milczenie zawsze jest wyrazem braku akceptacji i wyparcia zagrażającego doświadczenia? Komentarz do artykułu Tanji Stepanović pt. Uzdrawiająca moc grupy analitycznej w pracy z traumą po gwałcie. Group Analysis, vol. 53(4), December 2020.
9 września 2023
Refleksje Ewy Bąk i Katarzyny Rybczyńskiej na temat wartości perspektywy feministycznej dla rozwoju osobistego i praktyki klinicznej po cyklu seminariów pt. "Kobiecym okiem".
18 listopada 2023
Dyskusja rozdziału autorstwa prof. Andrzeja Ledera : Question of denial- covid as a catastrophe z książki po redakcja Haliny Brunning i Olyi Khaleelee: The covid Trail (2023), z hybrydowym - osobistym udziałem autorki Haliny Brunning. Materiał będzie przetłumaczony.

Podajemy link do zgłaszania propozycji na rok 2024, aczkolwiek majowy termin jest już zajęty: https://forms.gle/88tbiVmvoSh4GT8y8
Instytut Analizy Grupowej Rasztów
Wróć do spisu treści