Cykl spotkań seminaryjno-superwizyjnych: on line

INSTYTUT ANALIZY GRUPOWEJ
RASZTÓW
Informacje
Szkolenie
INSTYTUT ANALIZY GRUPOWEJ RASZTÓW
Przejdź do treści

Cykl spotkań seminaryjno-superwizyjnych: on line

Instytut Analizy Grupowej "Rasztów"
Opublikowane według Joanna Skowrońska w Seminaria · 1 Kwiecień 2022
Uczestnicy będą mogli spotkać się z czterema analityczkami grupowymi Sue Einhorn (UK), Ronnie Levine (USA), Gila Offer (Izrael), Elisabeth Rohr (Niemcy), które inspirowane myślą feministyczną poszukują własnego, kobiecego spojrzenia na zdarzenia wewnątrzpsychiczne, grupowe i społeczne.
Spotkania będą składały się z części seminaryjnej (1,5 godz.), w której będzie można zapoznać się i przedyskutować problematykę przedstawioną przez prowadzące i części superwizyjnej (1,5 godz.), w której omawiając materiał kliniczny przedstawiony przez uczestników będzie można doświadczyć „w działaniu” co to znaczy patrzeć kobiecym okiem w psychoterapii.

Zapraszam, Joanna Skowrońska.

  • Prezentacje, materiały i rozmowy bedą tłumaczone.
  • Koszt jednego spotkania: 300 zł (całość 1200 zł)
  • Pytanie proszę kierować do: joannagrazynaskowronska@gmail.com

Autoportret Anny Bilinskiej z wystawy w Muzeum Narodowym:
Jak być malarką w świecie malarzy?

Terminy spotkań:

25.06.2022  
09.30 - 10.00 Wprowadzenie do cyklu,
10.00 - 13.15 seminarium/superwizja

Gila Offer: Wielorakość płci w analizie grupowej: między płynnością i stałością tożsamości.

10.09.2022
10.00 - 13.15 seminarium/superwizja
Elisabeth Rohr: Jakie znaczenie ma to, czy kobieta czy mężczyzna prowadzi grupę?

22.10.2022
10.00 - 13.15 seminarium/superwizja
Sue Einhorn: Patriarchalna przemoc i jej rola w uwewnętrznionej mizoginii.

3.12.2022
10.00 - 13.15 NYT /16.00 - 19.15 CET seminarium/superwizja
Ronnie Levine: Kobiece doświadczenia kochania i nienawidzenia w grupie.

Bio prowadzących:
Dr Gila Ofer, treningowa psychoanalityczka, analityczka grupowa i superwizorka. Była współzałożycielką i przewodnicząca Instytutu Współczesnej Psychoanalizy w Tel-Aviv i Izraelskiego Instytutu Analizy Grupowej. Przewodniczyła sekcji psychoterapii grupowej EFPP i była redaktorka Psychoanalytic Psychotherapy Review EFPP. Redaktorka: A Bridge Over Troubled Water Conflicts and Reconciliation in Groups and Society.

Dr Ronnie Levine, psychoanalityczka, psychoterapeutka grupowa i par, superwizorka. W swojej pracy odwołuje się do Współczesnej Psychoanalizy Lou Ormonta, Teorii Relacji z Obiektem i Teorii Relacyjnych. Autorka licznych artykułów w tym: A Modern Psychoanalytic Perspective on Group Therapy (2017) opublikowany w IJGP.

Prof. dr Elisabeth Rohr, profesor w wydziału Międzykulturowej edukacji w Uniwersytecie Marburgu. Pracuje jako analityk grupowy, superwizor i konsultant organizacyjny w Niemczech i innych krajach dla miedzynarodowych organizacji pozarządowych. Miedzy innymi zorganizowała szkolenie dla superwizorów w Gwatemali. Wygłosiła Wykład Foulkesowski w 2014: Intymność i cierpienie społeczne w globalnym świecie.

Sue Einhorn; treningowa analityczna grupowa, nauczycielka i superwizora w Instytucie Analizy Grupowej w Londynie, St.Petersburg i Norwegii. Pracowała w Centrum Kobiet w Londynie, superwizowala grupy w Wolność od Tortur. Kierowała komisją programów naukowych w GASI. Wygłosiła Wykład Foulkesowski w 2021: Z kobiecej perspektywy: jak uwewnętrzniona mizoginia wpływa na relacje pomiędzy kobietami.


Instytut Analizy Grupowej Rasztów
Wróć do spisu treści