Biuletyn IAGR nr 4 - Instytut Analizy Grupowej "Rasztów"

INSTYTUT ANALIZY GRUPOWEJ
RASZTÓW
Informacje
Szkolenie
INSTYTUT ANALIZY GRUPOWEJ RASZTÓW
Przejdź do treści
Biuletyn
Dla członków i kandydatów
Biuletyn nr 4
Grudzień 2005

Artykuły
  • Aneta Nieznańska - O męskim homoseksualizmie. Opracowanie na podstawie referatu Franka Matakasa Zur Beziehung zwischen Sexualität und Agression, Psychoanalytischen Arbeitsgemeinschaft Köln Düsseldorf, 04.10.2002.
  • Tomasz Kudelski - Nowy pacjent i grupa.
  • Y. Gabriel, A. Carr - Organizations, management and psychoanalysis: an overview. Artykuł z Journal of Managerial Psychology, v. 17, n. 5, pp. 348 - 365. Część II. Tłumaczenie i opracowanie Ewa Bąk i Krzysztof Bąk.
Wspomnienia z Rasztowa
  • Krystyna Siarkiewicz - Wspomnienia z Rasztowa.
Nasze grupy
  • Anna Jastrzębska - Grupa - faza początkowa.
Konferencje, wykłady, warsztaty
  • Joanna Skowrońska - Zapowiedź warsztatu,
  • Łukasz Dobromirski - Doniesienie II Konferencji IAGR, pt. Analityk grupowy, jego tożsamość i działania podejmowane w grupie.

Redakcja: Kinga Chutkowska, Krzysztof Bąk, Rafał Radzio, Monika Galuba, Justyna Matecka.

Od Redakcji

Drodzy Czytelnicy,
Tym razem chcielibyśmy przede wszystkim gorąco zachęcić Was do współpracy z redakcją Biuletynu. Jesteśmy przekonani, że Wasze doświadczenia i refleksje z prowadzenia grup, zarówno wieloletnie, jak i te dopiero co zdobyte, mogłyby bardzo wzbogacić Biuletyn i być ważnym źródłem wiedzy dla innych Członków i Kandydatów naszego Instytutu.
Przypominamy, że w każdym numerze zamieszczamy relację z kolejnych faz procesu prowadzonych przez Was grup. W tym numerze po raz ostatni przedstawiamy opis fazy wstępnej i z radością przyjęlibyśmy Wasze relacje z faz kolejnych. Zachęcamy też do przesyłania waszych opracowań i tłumaczeń tekstów analitycznych, które uznaliście za interesujące. A Kolegów z dłuższym stażem pracy szczególnie zachęcamy do dzielenia się z nami swoimi wspomnieniami z dawnego Rasztowa. Tym razem zamieszczamy wspomnienie Krystyny Siarkiewicz – pełne uroku, ciepła i subtelnego humoru, które tak dobrze komponują się z atmosferą nadchodzących Świąt i Nowego Roku.

W imieniu Redakcji,
Kinga Chutkowska
 
Instytut Analizy Grupowej Rasztów
Wróć do spisu treści