Instytut Analizy Grupowej Rasztów na Facebooku
 

WydarzeniaKontakt

Instytut Analizy Grupowej „Rasztów”
ul. Genewska 9A, Warszawa
tel. 512 331 067 sekretariat.rasztow@gmail.com
więcej... Kontakt

Wydarzenia – Bieżące

Z ogromnym smutkiem przekazuję Państwu informacje, że w piątek 11 listopada 2022 zmarł Morris Nitsun, wybitny brytyjski analityk grupowy.

Mieliśmy przyjemność gościć go dwukrotnie w Warszawie w 2014 i 2019 roku i pewnie wielu z Was pamięta jego niezwykle ujmującą obecność.

Morris Morris Nitsun był szkoleniowym analitykiem grupowym w Instytucie Analizy Grupowej w Londynie. Kierował kursem „Diploma in Innovative Group Interventions”w Klinice Anny Freud w Londynie. Przez wiele lat pracował w NHS jako konsultujący psycholog kliniczny dla grup terapeutycznych oraz był łszefem wydziału psychologii i psychoterapii w North-East London NHS Foundation Trust. Niedawno otrzymał nagrodę Prezydenta Royal College of Psychiatrists za zasługi dla zdrowia psychicznego, w tym za propagowanie psychoterapii grupowej. Po przejściu na emeryturę był członkiem praktyki grupowej 88 Montagu Mansions a następnie założył, wraz ze współpracownikami, praktykę analityczną Fitzrovia Group w centrum Londynu. Morris Nitsun był szeroko publikowanym autorem, najbardziej znanym ze swoich książek „Anty- grupa: siły destrukcyjne w grupie i ich potencjał twórczy” (Nitsun 1996), „Grupa jako obiekt pożądania - odkrywanie seksualności w psychoterapii grupowej” (2006) oraz Poza anty-grupę: przetrwanie i transformacja (2015). Wykładał i prowadzi warsztaty w krajach na całym świecie i był wielokrotnie zapraszany do wygłaszania wykładów i warsztatów na krajowych i międzynarodowych konferencjach.
Był także artystą i jego ostatnia książka „A psychotherapists paints”, która ukazała się w październiku bieżącego roku stanowi połączenie doświadczeń w obu tych dziedzinach.

Poniżej nagranie z warsztatu GASI z 2020 roku w którym Morris miał wystąpienie: Opustoszone miasto - malowanie w czasie Corony.
youtu.be/Xl2fmHqXTgw

Dzięki temu możemy jeszcze raz z Nim pobyć. Będzie nam go bardzo brakować.
Joanna Skowrońska
© 2015 Instytut Analizy Grupowej. All Rights Reserved.
Opracowanie – Prekursor