Instytut Analizy Grupowej Rasztów na Facebooku
 

WydarzeniaKontakt

Instytut Analizy Grupowej „Rasztów”
ul. Genewska 9A, Warszawa
tel. 512 331 067 sekretariat.rasztow@gmail.com
więcej... Kontakt

Wydarzenia – Bieżące

Polacy, Niemcy - porozmawiajmy!
Instytut Analizy Grupowej Rasztów

i/und

Institut fur Gruppenanalyse Heidelberg e.V.

 

Polacy, Niemcy - porozmawiajmy!
Piąte spotkanie. On line.

 


Od 2018 roku grupa osób z Polski i Niemiec, przede wszystkim członków Instytutów Analizy Grupowej w Warszawie i Heiderbergu spotyka się przynajmniej raz, dwa razy w roku aby we wspólnej rozmowie znaleźć zrozumienie dla otaczającego nas świata i siebie w świecie.

Dotychczas badaliśmy jakie wewnętrzne wyobrażenia siebie nawzajem nosimy w sobie. Kim są Polacy w świecie wewnętrznym Niemców, i kim są Niemcy w świecie wewnętrznym Polaków ? Jakie mamy o sobie fantazje i jaką to skutkuje dynamiką relacyjną oraz jak wpływa na nasze wewnętrzne reprezentacje siebie i Innego.

Kiedy zajmowaliśmy się tym międzypolenionym dziedzictwem,  odnaleźliśmy zarówno przemoc i poczucie krzywdy jak i pozytywne uczucia, bliskość a czasami czułość jakie żywili do siebie Niemcy i Polacy w pokoleniu rodziców i dziadków.

Doświadczyliśmy, że psychiczna przestrzeń, którą tworzą wspólne uczestnicy z różnych z kontekstów społecznych i z różnymi punktami widzenia pomaga pomieszczać i rozumieć złożoność zdarzeń zachodzących w otaczającym nas świecie. Sądzimy, że nasza kolejna rozmowa ponownie stworzy bezpieczną przestrzeń refleksji  w burzliwych czasach w jakich przychodzi nam żyć.

Rozmowa jest moderowana przez grupowe analityczni z Niemiec i Polski: Angelę Schmidt-Bernhardt, Beatrice Kustor i Joannę Skowrońską oraz analityka grupowego z Wielkiej Brytanii Alfreda Garwooda. Obecność Alfreda zapewnia nam nie tylko trzecią perspektywę, ale także konkretne doświadczenie, jako że jest on specjalistą w dziedzinie skutków traumy społecznej i relacyjnej.

Warsztat składa się z trzech sesji grupowej rozmowy i jest otwarty dla wszystkich zainteresowany jednak dla bezpieczeństwa procesu prosimy o uczestnictwo w całym wydarzeniu.

Termin:
Sobota - 19  Listopada 2022 w godz.17.00 – 18.30

Niedziela - 20 Listopada 2022 w godz.10.00 –  11.30, 11.45 –  13.15

Język warsztatu: polski, niemiecki, angielski.


Pytania prosimy kierować: 
joannagrazynaskowrońska@gmail.com

Zapisy: 
https://forms.gle/aNzGRWAa1bh4c8Nd8

Koszt 215 PLN (na konto IAGR 
75-1090-1694-0000-0001-0271-1433 z dopiskiem "porozmawiajmy")

© 2015 Instytut Analizy Grupowej. All Rights Reserved.
Opracowanie – Prekursor