Instytut Analizy Grupowej Rasztów na Facebooku
 

WydarzeniaKontakt

Instytut Analizy Grupowej „Rasztów”
ul. Genewska 9A, Warszawa
tel. 512 331 067 sekretariat.rasztow@gmail.com
więcej... Kontakt

Wydarzenia – Bieżące

Cykl spotkań seminaryjno-superwizyjnych: on line
Kobiecym okiem - co analityczki grupowe feministki mogą wnieść do rozumienia proces psychoterapeutycznego i grupowego

Uczestnicy będą mogli spotkać się z czterema analityczkami grupowymi Sue Einhorn (UK), Ronnie Levine (USA), Gila Offer (Iz
rael), Elisabeth Rohr (Niemcy), które inspirowane myślą feministyczną poszukują własnego, kobiecego spojrzenia na zdarzenia wewnątrzpsychiczne, grupowe i społeczne.

Spotkania będą składały się z części seminaryjnej (1,5 godz.), w której będzie można zapoznać się i przedyskutować problematykę przedstawioną przez  prowadzące i części superwizyjnej (1,5 godz.), w której omawiając materiał kliniczny przedstawiony przez uczestników będzie można doświadczyć „w działaniu” co to znaczy patrzeć kobiecym okiem w psychoterapii.

                                                     Zapraszam, Joanna Skowrońska

  • Prezentacje, materiały i rozmowy bedą tłumaczone.
  • Koszt jednego spotkania: 300 zł (całość 1200,00 zł)


Autoportret
Anny Bilinskiej z wystawy w Muzeum Narodowym: 
Jak być malarką w świecie malarzy?


Spotkania:

25.06.2022  

09.30 - 10.00 Wprowadzenie cyklu,
10.00 - 13.15 seminarium/superwizja

Gila Offer: Wielorakość płci w analizie grupowej: między płynnością i stałością tożsamości.

10.09.2022 

10.00 - 13.15 seminarium/superwizja

Elisabeth Rohr: Jakie znaczenie ma to czy kobieta czy mężczyzna prowadzi grupę?

22.10.2022 

10.00 - 13.15 seminarium/superwizja

Sue Einhorn: Patriarchalna przemoc  i jej rola w uwewnętrznionej mizoginii.

03.12.2022 

10.00 - 13.15 NYT/16.00 -19.15 CET seminarium/superwizja

Ronnie Levine: Kobiece doświadczenia kochania i nienawidzenia w grupie.


Bio prowadzących:

Dr. Gila Ofer, treningowa psychoanalityczka, analityczka grupowa i superwizorka. Była współzałożycielką i przewodnicząca Instytutu Współczesnej Psychoanalizy w Tel-Aviv i Izraelskiego Instytutu Analizy Grupowej. Przewodniczyła sekcji psychoterapii grupowej EFFPP i była redaktorka Psychoanalytic Psychotherapy Review EFPP. Redaktorka: A Bridge Over Troubled Water Conflicts and Reconciliation in Groups and Society.

Dr. Ronnie Levine, psychoanalityczka, psychoterapeutka grupowa i par, superwizorka. W swojej pracy odwołuje się do Współczesnej Psychoanalizy Lou Ormonta, Teorii Relacji z Obiektem i Teorii Relacyjnych. Autorka licznych artykułów w tym: A Modern Psychoanalytic Perspective on Group Therapy (2017) opublikowany w IJGP. 

Prof. Dr. Elisabeth Rohr, profesor w wydziału Międzykulturowej edukacji w Uniwersytecie Marburgu. Pracuje jako analityk grupowy, superwizor i konsultant organizacyjny w Niemczech i innych krajach dla miedzynarodowych organizacji pozarządowych. Miedzy innymi zorganizowała szkolenie dla superwizorów w Gwatemali. Wygłosiła  Wykład Foulkesowski w 2014: Intymność i cierpienie społeczne w globalnym świecie. 

Sue Einhorn; treningowa analityczna grupowa, nauczycielka i superwizora w Instytucie Analizy Grupowej w Londynie, St.Petersburg i Norwegii. Pracowała w Centrum Kobiet w Londynie, superwizowala grupy w Wolność od Tortur. Kierowała komisją programów naukowych w GASI. Wygłosiła  Wykład Foulkesowski w 2021: Z kobiecej perspektywy: jak uwewnętrzniona mizoginia wpływa na relacje pomiędzy kobietami.

© 2015 Instytut Analizy Grupowej. All Rights Reserved.
Opracowanie – Prekursor